Komentáře spamerů, odkazy na soutěže a spřátelení a podobné věci mažeme!
O přijetí Strange hlasuj TADY (do neděle).
Inofrmace z BA potřetí - ZDE
Všichni členové si povinně přečtou TOTO.
Nebylo by na škodu, kdyby se členové přidali na FACEBOOKu.

Na citáty beatníků I.

18. srpna 2012 v 14:00 | Myší královna |  Na citáty beatníků
Jack Kerouac se narodil 12. 3. 1922. Jeho tvorba byla ovlivněna brzkou bratrovou smrtí. V roce 1942 se dobrovolně přihlásil do amerického námořnictva. Po válce se stal zakladatelem a hlavním představitelem beatnického hnutí spisovatelů - beat generation.Uznával život, který se musí prožít - ne přežít. Jeho touha po svobodě Kerouaca sbalit batoh a cestovat. Pracoval pouze příležitostně. Jeho kniha "Na cestě" se stala beatnickou biblí, manifestem. Sláva způsobená touto knihou mu více ubližovala než pomáhala. Peníze mu nic nedaly, popularita mu ubližovala, rovněž tak i to, že se stal vzorem mladých lidí. Jako správný "beatník" odmítal ideál "úspěšného mladého Američana". Nepřijímal vymoženosti a konzumní život. Vysmíval se tradičním hodnotám (rodina, kariéra, peníze).

Beatníci přijímají orientální filozofie, hledají vnitřní svobodu. Jejich literární tvorba byla otevřená erotice, vulgaritám, upřímným výpovědím. I toto Kerouaca dokonale vystihuje.

Pomiňme to, že se uchlastal a zamysleme se nad jeho nitrem. Citát, který jsem vybrala, mírně připomíná slavnou památnou větu z dopisu, kterou Kurt Cobain napsal do dopisu na rozloučenou.

"Je lepší být anonymním na světě, než slavným v nebi."

A nyní DOBROVOLNÝ, nicméně doporučený úkol pro členy (a budou-li chtít přispět i nečlenové, budu jedině ráda). Interpretace tohoto citátu. Je jen na Vás, jak se rozhodnete citát znázornit. Fotografií, obrázkem (samozřejmě s patřičným, klidně stručným, komentářem), básní, fejetonem, apod. Vaše výtvory mi pošlete do soboty 31.8.2012 na e-mail beat.aliance(v)seznam.cz.

Mír v duši,

Myší královna
Zdroj informací textu: ld.johanesville.net
Obrázek přiložen k textu je ošetřen licencí Creative Commons.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 undead Trentina | Web | 31. srpna 2012 v 10:57 | Reagovat

eh, můžu požádat o výjimečné prodloužení termínu do soboty? ( protože 31. je dneska to je pátek ) protože u nás se měnily okna za plastový a byla tu regulérní chaos válečná zóna a likvidace válečných škod, takže sem neměla pořádně čas něco skutečně tvořit.. opravdu se převelice omlouvám, ale jak říkám, okolnosti prostě nebyly ani trochu příznivé.. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama